Víkendové fitpobyty

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - prvá etapa

Som plná nezabudnuteľných, zasnežených, športových,perfektných zážitkov.
Sneh milujem od malička a stále ma fascinuje!V lete som navštívila Nórsko a Fínsko a vedela som, že sa raz sem určite vrátim, ale bude to v zime. Teraz tu sedím na terase úžasnej drevenej fínskej chaty, 400 kilometrov za polárnym kruhom a moje zážitky dávam na papier, aj keď viem, že z hlavy mi nikdy nevymiznú. Okolo mňa krásne zasnežené brezové lesy, snehu mi je tak po pás.... Potichúčky padá sneh a cítim tú úžasnú slobodu a nekonečnú radosť v srdci! Som tu, v Laponsku, obklopená zasneženými horami,všade sneh, ľad, zamrznuté jazerá a nezamrznuté fjordy. Sny sa plnia, treba intenzívne snívať a ísť za nimi.

 

1. ČASŤ VÝSTUP NA BÁJNU FÍNSKU HORU SAANA 1029mnm
Naša 6 členná výprava začala expedíciu výstupom na bájnu Fínsku horu Saana 1029mnm, nedaleko mestečka Kilpisjärvi. Výstup začínal príjemným stupákom cez brezový lesík, v snežniciach sa prešlo cez pár mostíkov a prvý úsek za nami. Fajn pohodička... Snežnice prenechám niekomu inému, ťažšiemu...Začal druhý úsek a tu začínala tá drsná ľadová krása. Stúpanie bolo zrazu strmšie odosť :D vietor fučal a zrazu som bola v snehovom záveji, okolo mňa vrchy, hory a ja zafučaná snehom. Sneh som mala asi po kolená. To bola nádhera, nahlas som ďakovala za túto krásu a pišťala od radosti. Spoločná foto na polceste a polovica výpravy sa odpojila a šla naspäť dolu. Traja vytrvalci- zimní blázni so sprievodcom sme šli ďalej... Ja jediná žena . Stúpalo sa ešte strmšie, vietor silnel a fučal tak, že kebyže nemám plný batoh na chrbte aj by ma to sfúklo. Sneh bol chvíľami až po stehná a cítila som ako mi zamŕza môj vydychujúci dych na kukle. Keď som chcela spraviť fotku, musela to byť blesková akcia pretože prsty vydržali tak 30sekúnd bez rukavíc. Rýchlo odfotiť a je to!! Ten pohľad po príchode na vrchol bol rozprávkovo neopísateľný. Polárne mrazivé slniečko nás privítalo , krásne svietilo a dobíjalo nám vydanú energiu. Keď si odmyslím ten severný vietor( naozaj ako v tej pesničke... je krutý)tak úplná pohodička.

Zrazu sa otočím a pohľad na kríž zabodnutý v snehu mi napovedal, že až taká pohodička to asi nie je. Ja som bola strašne šťastná a plná endorfínov takže radosť ma neopúšťala ani na pohľad na kríž, tam hore na vrchole snehového-ľadového kráľovstva. Pauzička, foto, video, nafotiť ,, do hlavy tie pohľady" dať si teplý čajíček a ide sa dolu... Že cesta dolu ide rýchlejšie bola v tomto prípade pravda. Ak vám fučí do chrbta vietor rýchlosťou asi 15m/sek, ide to ,, parádne". Snežnice mali ťažší chlapi, ja som sa občas ocitla zase po kolená, stehná alebo pás v snehu- paráda. Cestou dolu sme išli aj rôznymi inými spôsobmi, ktoré môžte na zasneženom teréne využiť( po zadku, kotúlať sa, šmýkať sa...) proste nádhera. Zase chôdza brezovým lesíkom, vyvaľovanie v snehu a zase zapadnutie do snehu- aké nečakané. Príchod do vychádzajúceho bodu, na parkovisko a poďme do ,,civilizácie"! Ten obed ,,po"stál naozaj za to!! Kakao muselo byť hneď, zaslúžená sladká odmena...Dočerpať energiu, nabiť silu, pretože pred nami bol 3 hodinový presun. (Tie presuny sú ozaj časovo náročné, ale výhľad z okna auta stojí zato.) Išlo sa na Lapland Husky farmu v mestečku Enontekiö. Tu nás čakal ďalší mega zážitok. Jazda na saniach so psími záprahmi.

Vaša Romi

 

1168 zhliadnutí
Naposledy zmenené 05. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám