Víkendové fitpobyty

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska ♤ psie záprahy

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - výlet na saniach so psími záprahmi

2.ČASŤ - Výlet na saniach so psími záprahmi
Lapland, Enontekiö, Hetta


Nevedela som si predstaviť ako to prebieha. Husky farma? Veď to je ďaľší fínsky drevený dom ... myslela som si...a mýlila som sa. To bol dom pre ľudí žijúcich na farme, aj keď vo vnútri mali asi 25 psíkov, cestou na toaletu som ich napočítala asi 6:-). Prevzali sme čelovky, skontrolovali správnu obuv a rukavice a išlo sa na obhliadku farmy. Do ruky som dostala vôdzku a na nej ,,Sosidž" kríženca Huskiho. Začínalo sa v psej nemocnici a pokračovalo sa do hlavnej časti farmy. Po otvorení zasneženej veľkej drevenej brány na nás čakalo vo svojich klietkach a domčekoch 150 snežných psov. Mená od výmyslu sveta. (Sosidž, Souda, Minni,Owl,Mars, Madonna ...)

 

Prešli sme sa týmito krásnymi uličkami a prezreli si snežné psy. Nasledovali dôležité inštrukcie od milej "psej" cvičiteľky, ako sa držať saní, ako brzdiť, kedy nebrzdiť, ako sedieť v saniach...Spôsob ako zaprahujú psy a veľa zaujímavých informácií. Naučili sme sa slová dží a hó, pokyny pre psíkov počas jazdy. (Psy si idú aj tak podľa seba, nikto nevie ktorý pokyn znamená doľava a doprava)☺

Dostali sme zoznam 6 psov, ktorých si máme z klietok priniesť a zamestnanci nám ich zapriahli za sane. Naša hlavná vodkyňa týmu sa volala Souda, ktorá bola úplne vpredu. Najbližšie k saniam boli najsilnejší psy...Najskôr som ležala v saniach ja a v polovici cesty som sa vymenila s parťákom a ,, šoférovala"som. Keď sme sane zastavili, psy sa a brechotom jašili a vymýšľali. No keď sa zrazu obrátili smerom na nás a vrčali, vtedy som dostala na chvíľu aj strach. (Boli nahnevaní, že sme ich zastavili, keď sme čakali ďaľších našich parťákov.) Potom odbrzdiť brzdy, postaviť sa na rám saní a ,,GO Souda"! Ťahali ako oživot, štastné psíky, konečne sa rozbehli a mohli ťahať. Potom výmena členov posádky, išla som zo saní hore a riadila ich.

 

Parťákova čelovka veľmi pomáhala, nakoľko začínala byť už tma( 17:30). Ideme zasneženou večernou krajinou a zrazu psy spomaľujú a zastavili. Keďže bolo iba okolo -10 stupňov, pre psíkov to bolo veľké teplo a sneh bol mäkký a celé nohy sa im zabárali do snehu. Mäkký a hlboký sneh pod nami, zastavil psy aj sane. Museli sme zo saní zísť dolu, pomáhať psom a tlačiť sane. Sneh mi bol nad kolená, bola to dobrá makačka na nohy. Pri tomto teda fitko nepotrebuješ vôbec :D. Nečudujem sa psom, že sa im ťažko ťahalo. Úsek sme s parťákom a psami úspešne zvládli a vošli so lesíka, krásne prostredie a príroda boli očarujúce. Pár vzrušujúcich zákrut, výstup do kopca a rýchli prejazd lesom a úspešný návrat na farmu. So psami sme sa pohrali, pofotili, odviedli do svojich domčekov a klietok a rozlúčili sa so všetkými, ktorí nám spríjemnili tento úžasný zasnežený zážitok na saniach.

Nasadli sme do auta a čakal nás ďaľší dlhý niekoľko hodinový presun na čarovné ubytovanie. Po ceste sme si spravili prestávku a v mestečku Enontekio sme si dali miestu fínsku špecialitku... Akú? To sa dozviete v ďaľšej časti mojich zápiskov ♡.


Vaša Romi

 

 

1175 zhliadnutí
Naposledy zmenené 05. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám