Víkendové fitpobyty

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska ☼ fínske špecialitky

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - fínske špecialitky

3.ČASŤ - Fínske špecialitky a českí kluci
 
Po psích záprahoch sme sa autom vybrali smer Enontekiö na chatu. Po ceste sme navštívili ,,centrum" ktoré bolo široko ďaleko asi jediné - 80km na sever nič, 80 km na juh tiež nič :D. V miestnom občerstvení sme ochutnali fínsku špecialitu Poroburger. Burger zo sobieho mäsa. Vynikajúce pikantné a chutné. Čerstvá žemľa, poriadny kus mletého mäsa a malý lístoček zeleného šalátu. Celá výprava si poriadne pochutila a s príjemne prekvapeným plným žálúdkom sme pokračovali ďalej.
 
Po príchode do chatového areálu nás uchvátil pohľad na krásne zasnežené chaty a brezy, ktoré sa skláňali pod ťarchou snehu až k zemi. Snehu bolo asi po hrudník a naša chata... Krásna veľká bledozelená drevená fínska chata s ľadovým svietnikom na terase. Vo vnútri útulne drevené izby a nechýbala ďaľšia špecialita fínska sauna. Po všetkých zimných aktivitách bola fínska sauna našim vykúpením. Rozhorúčená zo sauny som po 15 minútach vybehla von a doslova sa vyváľala v snehu! Naparádu! Parťáci s ktorými sme sa spoznali absolvovali tento,,snehový masaker" asi tri krát a bez problémov si posedeli vždy na teraske s pivečkom. Proste príma kluci. Dlhé večere, debaty pri ,,čajíku" boli veľmi príjemné a zábavné. Ani vo sne by ma nenapadlo, že tu stretnem ľudí na rovnakej ,,vlne" ako ja. S radosťou si vždy na ,,klukú" zaspomínam.
 
Po výživných cestovateľských debatách nasledoval spánok a načerpanie síl na ďaľšie dobrodružstvo. Aké? Prečítate si v ďaľšej časti mojich zápiskov.
 
Vaša Romi

 

1133 zhliadnutí
Naposledy zmenené 05. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám