Víkendové fitpobyty

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - Nórsky fjord a Aurora Borealis

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - Nórsky fjord a Aurora Borealis

5. ČASŤ - Nórsky fjord a Aurora Borealis

Cesta z Fínska do Nórska bola cca 3 hodiny dlhá. Tie nádhery a zimné krásne úkazy, ktoré sa nám po ceste predvádzali, boli nezabudnuteľné. Po ceste sme absolvovali pár fotostopov. Prvý fotostop bol na sobej farme, kde sa za ohradou nachádzali sobíky malé i veľké, sú ti rozprávkové, krásne severské zvieratá. Ďaľšiu zastávku si zaslúžili úžasne veľké ľadopády priezračnej modrej farby, ktoré lemovali cestu popri mori. Zasnežené hory vynárajúce sa z mora boli krásne osvietené slnkom. Tieto pohľady sa mi nikdy z mojej mysle nevytratia. Šťastná z nádhery naokolo som si ani neuvedomila, že sa blížime k nášmu cieľu, Nórskej dedinke Nordkjosbotn, ku Kåfjordu.
 
Zrazu sa nám pred očami objavil pohľad na krásne červené drevené domčeky na móle uprostred fjordu. Áno v nich nás čakala ďaľšia polárna noc. Krásna útulná chatka so saunou a originálnymi morskými dekoráciami v nej, bola ako z romantického filmu. Po ubytovaní sme sa vybrali na 8km prechádzku okolo fjordu. Stmievalo sa a v domčekoch v dedinke sa pomaličky zažínali svetlá za oblokmi. Zasnežená nórska idylka.
 
Počas vychádzky sme pozorovali či je vidno polárnu žiaru. Ale tá na nás ,, čakala" až po príchode do chatky. Krásne zelené svetlo sa pomaličky spoza kopca vynáralo a stáčalo sa na oblohe. Ako dúha v noci Pomaličky tancujúce farebné svetlo na oblohe. Nádhera Aurora Borealis ďakujem, že som ťa videla. Odfotiť si ju, je veľmi náročné a zdĺhavé... Niektorí vytrvalci čakali celé hodiny na nové výjavy tejto krásy. Po tomto krásnom nebeskom divadle sme sa išli vyštípaní od mrazu zohriať do sauny a zrelaxovať sa. Večer na chatke bol príjemní, plní zábavy s našimi českými parťákmi. Každú chvíľu sme chodili pozerať von, ,,či ju je znova vidieť".
 
Nachystaná spať, v pyžame a s kefkou v ústach stojím v kúpeľni a zrazu niekto kričí,, už je, už je!!" Ani neviem ako som si na bosé nohy obula topánky a rýchlo natiahla na seba aspoň bundu... Vystrelili sme všetci z chatky, niekto aj bosí s čiapkou na hlave. Aurora borealis nás čakala na nebi v plnej kráse.Po chvíľke sledovania pocítim zimu, veď mám iba pyžamové nohavice, tričko a bundu. Pozriem a vedľa mňa stojí parťák v žabkách, trenkách, bunde s čiapkou na hlave. Áno aj takto vie niekto sledovať polárnu žiaru v Nórsku. Smiech, zábava nám tu veru nechýbali... Šťastní, spokojní z tejto nádhery sme šli spať, veď zajtra nás čaká krásne norské mesto Tromsø... A že sme sa mali na čo tešiť. Toto mesto je Akrtická nádhera.
 
To však v poslednej časti, Vaša Romi
 

 

3932 zhliadnutí
Naposledy zmenené 05. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám