Víkendové fitpobyty

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - ARKTICKÉ MESTO TROMSØ

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zápisky powerjogínky z polárnej expedície z Laponska - ARKTICKÉ MESTO TROMSØ

6.ČASŤ - ARKTICKÉ MESTO TROMSØ

Pred vstupom do mesta nás čakal krásny pohľad na arktickú katedrálu Ishavskatedralen- brána Arktídy. Prejazd dlhým obrovským mostom a už vchádzame do môjho vysnívaného mesta Tromsø. Hneď ma zaujalo množstvo kruhových objazdov v podzemí v tuneloch...Mesto nie je veľmi veľké, má cca 55 tisíc obyvateľov, no je tu na čo pozerať.

Prvá návšteva viedla do informačného centra, zobrať mapy a ide sa! Úžasná moderná knižnica by prilákala určite každého... a nie len študenta...free wifi, kávička, čajík, spoločenské hry...a zrazu Tromsø katedral-krásna tradičná drevená katedrála sa pýšila a hrdo stála na námestí a okolo nej saznežené malé drevené farebné obchodíky. Pohľad vystrihnutý z romantického vianočného filmu. Prechádzka po hlavnej ulici Strogata a čas na tradičný obed z morských špecialít. A ochutnávka rôznych druhov polárnych pív? Áno na obed. Výhľad z reštaurácie na prístav, zasnežené prichádzajúce lode a farebné drevené domy bol ako z filmu.

Po ochutnávke nastal čas na Tromsø múzeum a tiež arktické akvárium v múzeu Polaria. Návšteva kina a úžasný film o polárnej žiare a nákupy suvenírov. Začalo sa stmievať a na večeru sme si to namierili s našimi parťákmi do Norges Råfisken restaurant, kde sme si pochutili na sobích špecialitkách a samozrejme aj na polárnom pive.(Pivo nie je teda moja šálka kávy, ale tu mi chutilo veľmi...) Počas večere začalo vonku nádherne snežiť a cez veľké sklenené okná bol pohľad až gýčovo romantický. Od šťastia som vybehla von a užívala si ten pocit padajúcich vločiek na moju tvár. Čakali nás posledné nákupy, most, čarovný pohľad na vysvietenú arktickú katedrálu a presun na ubytovanie. A či bola guľovačka? Samozrejme a aká úžasná, snehu po pás. Sneh všade naokolo a tiež všade na mne (aj vo mne).

Tú radosť a šťastie na mojej tvári muselo byť vidieť naďaleko. Milujem sneh. V duchu a srdci ďakujem za tento moment a za všetky prežité zážitky, pohľady a za ľudí, ktorí vám prídu do života vtedy, kedy prísť majú. ĎAKUJEM ZA TO, že mám možnosť žiť svoje sny.

Žite ich aj vy, naplno a bez predsudkov, veď žijeme len raz, tak to nezmeškajme! Namaste Vaša Romi ❄️❤️☯

 

1101 zhliadnutí
Naposledy zmenené 05. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám