Rozhovory

ROZHOVORY 27. jún 2014

Interview s inštruktorkou Adrianou Alenovou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dnes vám prinášame interview s inštruktorkou Adrianou Alenovou.

CKFIT: Čomu sa momentálne venujete a ako dlho?

AA: Popri práci a môjmu synovi sa venujem skupinovým a funkčným tréningom. Taktiež som zameraná na aerobik – kickboxing. Je to už 19 rokov.

CKFIT: Aké sú Vaše kvalifikácie?

AA: Aerobik – kickbox diplom, step diplom, Funkčný tréner, TRX tréner

CKFIT: Zaujímalo by nás v akom meste sa svojej práci venujete a či Vás je možné vyhľadať aj na iných miestach po Slovensku, alebo len na jednom mieste?

AA: Svojej práci sa venujem v Malackách alebo na rôznych pobytoch zameraných na šport.

CKFIT: Ako to bolo vo Vašom prípade so športom v detstve? Viedli Vás k nemu rodičia návštevou krúžkov, alebo ste boli taký samostatnejší typ dieťaťa a bavilo Vás všetko so športom spojené?

AA: Moja mamina sa venovala športu. Mňa šport bavil už od školy. S aerobikom a posilňovňou som začala v sedemnástich rokoch.

CKFIT: Kedy ste si uvedomili, že šport je niečím, čo Vás napĺňa do takej miery, že sa mu chcete venovať profesionálne?

AA: Šport bol mojim druhým životom a uvedomila som si to hneď ako som sa mu začala venovať a zúčastňovať sa rôznych súťaží.

CKFIT: Aké je Vaše životné motto?

AA: Aj keď športovec nevládze, musí mať pevnú vôľu. Inak by nič nedosiahol. A vďaka nej vie potom bojovať s problémami v bežnom živote.

CKFIT: Svoju prácu máte určite veľmi rada, neustále je potrebné vzdelávať sa, a preto by nás zaujímalo, či máte po tejto športovo – profesionálnej stránke nejaké ciele do budúcna/ do života, alebo nejaký sen.

AA: Po tých všetkých rokoch som v štádiu, kedy som spokojná ako to je. Ale ak prídu nové veci, školenia, tak určite nebudem váhať. Teraz je pre mňa najdôležitejší funkčný tréning a trénovanie.

CKFIT: Vediete súkromné hodiny, precvičujete hromadne alebo vediete krúžky?

AA: Áno vediem funkčný (skupinový) tréning v športove hale Maline v Malackách, kde mám aj súkromné hodiny.

CKFIT: Stretli ste sa s ľuďmi, ktorých keď ste precvičovali a viedli, tak zmenili postoj k životu, zapreli sa a bolo vidieť veľké zmeny, čo sa týka ich zovňajšku?

AA: Najväčšou odmenou pre mňa pri trénovaní je, keď vidím na ľuďoch s ktorými pracujem ich pokroky, či už v podobe formovania postavy, úbytku hmotnosti, postupného technického zdokonaľovania sa pri jednotlivých cvikoch, nadobudnutia väčšej sily a flexibility. Sami postupne zistia, že sa cítia lepšie a pohyb ich nabíja pozitívnou energiou. Nie je nič lepšie, ako toto všetko na nich vidieť a môcť sa spolu s nimi z toho tešiť.

CKFIT: Vedeli by ste dať ľuďom nejakú radu do života?

AA: Pravidelná a zdravá strava, pohyb 3-4x do týždňa a nezabúdať na určitý odpočinok, ktorý je takisto ako aj pohyb pre telo nevyhnutný. Tieto 3 veci nám zabezpečia lepšiu odolnosť nielen organizmu voči chorobám, ale i psychiky voči každodenným problémom. Pre mňa je cvičenie liekom na moju dušu. Pomohlo mi posilniť samu seba vždy, keď mi bolo najhoršie.

CKFIT: Vy osobne nejako striktne dodržiavate jedálniček? Je niečo, čomu sa úplne vyhýbate a naopak, čo by ste odporučili?

AA: Do určitej miery si strážim jedálniček, občas aj ja "uletím", ale pokiaľ sa človek po jednorazovom, nie dlhodobom "úlete" opäť vráti k racionálnej strave, nemusí si z toho vôbec robiť ťažkú hlavu, pretože vždy platí - všetko s mierou.

Tým čo vôbec nejem sú klobáska, čipsy, slanina a podobné veci. Neodporúčam nejesť celý deň, tak ako to robia niektorí ľudia. Treba jesť pravidelne päť krát denne, cvičiť a večer si dať už len niečo ľahšie.

 

      

 

 

 

 

 

 

1111 zhliadnutí
Naposledy zmenené 06. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám