Rozhovory

ROZHOVORY 09. júl 2014

Interview s inštruktorkou Jankou Loukotovou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tentokrát sa s nami o informácie zo svojho života a o cenné rady, ktoré vás určite budú zaujímať podelila inštruktorka Janka Loukotová, ktorá bola veľmi milá a ochotná. Prečítajte si :)

CKFIT: Akým typom športu sa venujete a ako dlho?

JL: Od detských čias som plávala a hrala tenis, neskôr som sa začala rekreačne venovať športovej gymnastike, fitness asi pred tromi rokmi som objavila pole dance a vzdušnú akrobaciu. Sú to športy, ktoré spĺňajú všetko, čo od športu chcem.

CKFIT: Čo Vás priviedlo k pole dancu?

JL: K pole dancu ma priviedli priatelia, chceli ho ísť vyskúšať a ja som si povedala, že pôjem s nimi.

CKFIT: Zúčastňujete sa súťaží v tejto oblasti často?

JL: V Českej republike máme súťaž pole battle, ktorá sa koná zhruba šesťkrát ročne a chodím skoro na každé kolo. Po prvý raz som sa teraz zúčastnila aj majstrovstiev.

CKFIT: Má o pole dance záujem veľa žien? Čo je impulzom pre ženy keď k Vám prídu?

JL: O pole dance je momenálne veľký záujem. Chodia k nám všetky typy žien, niektoré chcú vyskúšať niečo nového, niektoré si chcú zvýšiť sebavedomie a niektoré chcú zmysluplný fitness tréning, kde sa naučia na každej lekcii niečo nové.

CKFIT: Je potrebné nejako zásadne dodržiavať jedálniček? Čo odporúčate?

JL: Jedálniček nie je treba dodržiavať, ale samozrejme je lepšie si ho strážiť. Nie priamo kvôli pole dancu, ale správne vyživené telo zvládne omnoho viac, nehrozí im toľko zranení a celkovo sa človek cíti úplne inak.

CKFIT: Pre koho je pole dance vhodný/určený a čo zahŕňa? Je tento tanec určený pre každú ženu (čo sa týka váhy, atď...)?

JL: Pole dance je vhodný pre každého, okrem tehotných žien, ktorým ho neodporúčame. Učíme úplne od začiatku, takže na to nie je potrebné mať silu v rukách, ani nič takého. Všetko sa buduje postupne. Ani vek nie je prekážkou, vo svete vyhrávajú súťaže ženy nad 60 rokov.

CKFIT: Poznáte aj mužov pole dance tanečníkov?

JL: Poznám osobne niekoľko tanečníkov a tento šport si len chvália. Vzhľadom k nízkemu počtu mužov v tomto športe majú šancu uspieť aj na súťažiach.

CKFIT: Čo je na tanci najpríťažlivejším, čo sa naučíme, čo nám dá?

JL: Pre mňa osobne je na pole dance najpríťažlivejšie to, že spája tanec, fitness, akrobaciu a stretching v jednom. Po dobru troch rokov ako sa mu venujem, ešte nebol deň, kedy by som sa nenaučila niečo nové. Je to perfektný spôsob ako vybiť energiu. Zároveň musím vyzdvihnúť celú pole dance komunitu, pretože títo ľudia sú neuveriteľní. Chodíme spolu na dovolenky, navzájom si pomáhame a spája nás jedna vášeň. Mne dal pole dance úplne všetko.

CKFIT: Musíte ľudom často vysvetľovať, že ide o náročnú akrobaticko - gymnastickú disciplínu, ktorá nemá so striptízom (okrem samotnej tyče) veľa spoločného?

JL: O pole dance vie vďaka televíznym súťažiam už veľa ľudí, ale samozrejme, že sa občas nájde niekto, kto o tom nemá dobrú mienku a týmto ľuďom môžem len odkázať, aby si ho prišli vyskúšať.

CKFIT: Sú ženy hanblivé?

JL: Ženy sa zo začiatku trošku hanbia, ale časom, keď zistia, že sú na tom všetky rovnako, nikto ich nehodnotí a podporujú sa, potom ich hanblivosť prejde a vrhnú sa na to s chuťou a zdravým sebavedomím.

CKFIT: Ako sa na to pozerá Vaše okolie? Keďže ľudia sú dosť konzervatívni a rýchlo odsudzujú....

JL: Okoliu väčšinou stačí ukázať fotku alebo video.

CKFIT: Viete si predstaviť, že by ste sa živili niečim iným?

JL: Väčšina lektoriek sa neživí len pole dancom, máme tam architektky, lekárky, právničky a pole dancu sa venujú len vo voľnom čase. Ja osobne pracujem ešte ako prekladateľka. Lektorku ešte nerobím tak dlho, takže si to viem predstaviť aj keď nerada.

CKFIT: Čo je Vašim cieľom alebo snom, či už v športovej oblasti alebo v živote?

JL: Rada by som mala vlastné športové centrum a chcela by som vycestovať do zahraničia. Našťastie ponuky už mám, tak by to malo nastať čoskoro.

CKFIT: Aké je Vaše motto?

JL: Moje motto je : „Make things happen.“ V preklade: Sprav veci možnými. Pretože všetko je možné a záleží na každom z nás, čo je pre to ochotný spraviť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

1274 zhliadnutí
Naposledy zmenené 06. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám