Rozhovory

ROZHOVORY 18. január 2016

Naša spartanská cesta

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Mnoho z vás Spartan race pozná, no nie všetci ste ho už zažili na vlastnej koži.

Vyspovedali sme trošku naše redaktorky: Romanu a Kristínu, však zimný spartan sa blíži.

Spartanské otázky na redaktorku ROMI:
Aké máš pocity počas preteku na trati? Cítiš že už nevládzeš a myslíš že ich nedokončíš?
Počas preteku sa cítim úplne dravo, plná energie a adrenalínu. Najmä pri zdolávaní prekážok. Pocity únavy a vyčerpania sú tiež, ale málo. Endorfíny a adrenalín robí svoje. Vždy idem na pretek s tým, že ho zvládnem. Takže myslieť, že ho nedokončím? To ani nápad!
 
Ako sa cítiš pred a po pretekoch strach, napätie či rešpekt? Opadne to v cieli?
Pred pretekom je tréma a strach z toho čo ma čaká. Po preteku? Ten pocit radosti, vzrušenia a vnútorného víťazstva sa nedá ani opísať, to treba zažiť!  
 
Mala si niekedy nejaké zranenie či vážnejší úraz?
Nemala som nikdy nijaké zranenie. Vždy sa anažím ísť naplno, ale zodpovedne a opatrne. Dúfam, že aj sobotňajší pretek odbehnem v zdraví.
 
Pomáhali vám či dávali rady počas pretekov ostatný spartania?  
Pomáhali siláci chlapi, pri vysokých traverzných stenách. S radosťou vás zdvihnú. Rady som dostala priamo od nášho Peťka Žišku, na jednej športovej akcii, kde bol indoorový spartan race pretek. Tie však neprezradím.
 
Plánuješ tento rok ešte nejaký Spartan Race pretek?
Jasné prvým pretekom toto „šialenstvo" len začína. Cieľ na tento rok? Predsa trifecta 2016, absolvovať Spartan Race Sprint, Super aj Beast. Trifecta tras sa! Romi ☺
 
 
Spartanské otázočky na KIKU:
Je to tvoj prvý zimný spartan? Absolvovala si už Spartan Race preteky?
Aj áno aj nie. Pretek vo Svite bude mojím prvým zimným pretekom ale celkovo absolvujem už druhý pretek sparťan sprint. Prvý som absolvovala 5. septembra 2015 v Tatranskej Lomnici a už vtedy som vedela, že určite to nieje môj posledný pretek.
 
Máš nejaký špeciálny spartanský predtréning?
Spartanský predtréning nemám. Mám svoj životný štýl a to je môj predtréning. Dá sa povedať celoživotný (aspoň dúfam). Pred pol rokom som začala aktívne behať vonku. Najskôr to bol 1km a už som odpadávala. Teraz zabehnem 10 km s tým, že mám neskutočný pocit slobody a lietam, keď behám som len sama so sebou a to som potrebovala. Zároveň myslím, že je to aj dobrá kondičná príprava na spartana. Čo sa týka prekážok a trénovania sily, navštevujem fitness centrum, uprednostňujem však cvičenie vlastnou váhou, ktoré sa mi veľmi osvedčilo, striedam cvičenia ako slowtoning, metafit, deepwork a plávanie a chcem zaradiť ešte pilates. Takže nijaký extra predspartanový tréning nemám.
 
Pred čím máš najväčší rešpekt na pretekoch?
Lano, horolezecká stena a opičia dráha.
 
Máš nejaký rituál pred pretekom?
Nemám žiadny rituál, len sa kvalitne vyspať a s úsmevom ísť prekonať samu seba a posunúť svoje hranice.
 
Ako vyzerajú tvoje raňajky pred pretekom?
Keďže som absolvovala zatiaľ len jedny preteky, žiadne typické raňajky nemám. Na čo má telo chuť to mu doprajem (samozrejme v zdravej a kvalitnej forme ). Pred prvým sparťanom som do seba dostala kúsok šunky a zeleninu, vypila zelený čaj s citrónom a stačilo mi to. Mala som stres a vtedy moje telo neprijíma. Nieje na škodu prijať aj trochu sacharidov ako napríklad banán, kúsok horkej čokolády na energiu a proti stresu.
 
Tešíš sa na prekážky alebo na beh počas pretekov?
Milujem adrenalín. Lenže milujem aj beh. Takže mam rada oboje , celý pretek ma veľmi zaujal a páči sa mi, ja tam nejdem vyhrať , idem vyhrať vždy sama nad sebou , užívala som si každý jeden moment na septembrových pretekoch a tak to plánujem aj teraz. Užívala som si burpees, plazenie blatom, prekážky , proste všetko. Treba si plniť svoje sny, žiť tak ako chceme my a nie niekto iný. Zdravie je na prvom mieste a ku zdraviu dopomôže vo veľkej miere aj šport. Nič nieje výhovorka, ani vek ani zaneprázdnenosť. Všetko je tak ako má byť, všetko sa deje z nejakého dôvodu. Týmto heslom sa riadim už veľmi dlho a funguje.
 
Každému želáme veľa športových a pozitívnych úspechov
 
 
 
 
3866 zhliadnutí
Naposledy zmenené 06. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám