Jedálniček

NEZNESITEĽNÁ CHUŤ NA SLADKÉ?

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj vy poznáte ten pocit, keď dostanete neskutočnú chuť na niečo sladké, koláčik alebo keksík? Premýšľate, či si takéto pokušenie dáte alebo nie a potom si predsa len dáte a vzápätí si to vyčítate? 

 

Veríme, že vám to doslova láme srdce. Ale pravda je taká, že ľudia ktorí konzumujú viac než je doporučené množstvo kalórií vo forme cukrov (tzn. viac než 5 -  15% celkového kalorického prijmu, sú náchylnejší k ochoreniam srdca. Preukázali to štúdie uverejnené v časopise JAMA Internal Medicine. Chýba vám bližšie vysvetlenie? Výskumy ukazujú, že nadmerný príjem cukru je spojený s niekoľkými rizikovými faktormi pre vznik srdcových ochorení, patrí sem predovšetkým vysoký krvný tlak, zvýšená hladina triglyceridov a LDL cholesterolu, či pokles HDL cholesterolu . Pritom priemerný človek konzumuje vo forme pridaných cukov celých 15% svojho kalorického prijmu. 


Spravte to takto: obmedzte príjem cukru, najmä vo forme sladených nápojov, dezertov (koláče, sušienky), ovocných štiav, sladkostí a sladených cereálií.

Zdroj: Fitness 7-8/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

1150 zhliadnutí
Naposledy zmenené 08. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám