Jedálniček

CHUDNITE S HOVÄDZÍM MÄSOM

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Ak si kladiete za cieľ predovšetkým odbúravanie tukov je vám určite jasné, že musíte odmedziť príjem kalórií. Možno ste si ale neuvedomili, že súčasne potrebujete navýšiť dávku bielkovín a udržať si aj rozumný príjem tukov, pretože určite nechcete spolu s tukovými tkanivami prísť aj o svalové.

Ponúkame vám preto užitočné tipy, ako do svojej diéty zaradiť hovädzie mäso.

1. Vyberajte tie správne kúsky - prakticky žiadne hovädzie mäso neobsahuje sacharidy (prípadne skutočne len stopové množstvo), čo je pre redukciu tukov veľmi dôležité. Hovädzie mäso umožňuje kontrolu nad vylučovaním inzulínu, ktorý inak hraje hlavnú úlohu v procese, kedy sú kalórie vo sacharidov ukladané do tukových rezerv. V hovädzom mäse sacharidy nenájdet, ibaže by boli nejakým spôsobom pridané behom úpravy a spracovania - preto dávaje prednosť kvalitnému mäsu bez prímesí.

2. Kupujte mäso v bio kvalite - hoci kvalitné hovädzie mäso skutočne obsahuje výhradné tuky a bielkovi, je jasné, že bio hovädzie, prípadne mäso zo zvierat kŕmených trávov obsahuje väčšie množstvo omega - 3 mastných kyselín. Omega - 3 - mastné kyseliny sú zdraviu prospešné tuky, ktoré v našej strave často chýbajú. Bio mäso naviac neobsahuje žiadne chemické látky, či už pesticídy alebo iné nežiaduce substancie.

3. Hovädzie na vašom tanieri - kľúčom k výberu hovädzieho mäsa je zváženie niekoľkých dôležitých faktorov. Nechýba medzi nimi ani cena. Najchudšie mäso ponúka sviečková. Súčasne je potrebné vysvetliť, že mäso v bio kvalite býva kalorickejšie vzhľadom k vyššiemu podielu bielkovín a omega - 3 - mastných kyselín. Domáci hamburger, teda vôbec nemusí znamenať porušenie diéty, pokiaľ ho pripravíte z kvalitného mäsa.

Zdroj: Fitness  7-8/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

1017 zhliadnutí
Naposledy zmenené 08. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám