Jedálniček

MORSKÉ RIASY

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Pre niekoho novinka, niekto sa s nimi už možno stretol... prečitajte si.

Táto morská zelenina je bohatá na živiny, ktoré sa v nej nachádzajú v mnohých rôznych formách. Určite ste si všimli, že pokiaľ si v reštauráciách objednávate  niečo z morských rias, býva výsledný pokrm odlišný. Nie je totiž riasa ako riasa, väčšina druhov morských rias je zľahka cítiť rybacinou, ale svojou štruktúrou sa zančne líšia.

Každopádne morské riasy patri medzi najvýživnejšie potraviny, aké môžete na tejto planéte nájsť. Koniec koncov sú zdrojom obživy pre mnoho najrôznejších živočíchov, od tých takmer neviditeľných až po skutočne obrovské. Ľudia môžu morské riasy konzumovať v mnohých formách, sušené aj namočené, ktoré sú súčasťou predovšetkým korenistých zmesí. Riasy často nechýbajú ani v zeleninových šalátoch.

Podľa najzákladnejšieho rozlíšenia sa delia na hnedé, zelené a červené, to ale nemusí byť vždy dobrým vodítkom k rozpoznaniu, pretože v pokrmoch si často nezachovajú svoju pôvodnú farbu. Najobľúbenejšie sú každopádne tzv. nori morské riasy tmavo zelenej farby, bohaté na omega - 3 - mastné kyseliny a wakame hnedé riasy, ktoré sú zdrojom jódu, živiny pomerne zriedka obsiahnutej v takom množstve.

Pravdou je, že čo sa týka morských rias, prakticky nemôžete spraviť chybu, pokiaľ nejaké z nich zaradíte do svojho jedlnička. Sú výživné, zdravé a pritom nízkokalorické.

Zdroj: Fitness  7-8/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

1101 zhliadnutí
Naposledy zmenené 08. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám