Jedálniček

Jedálniček 11. august 2014

POZOR NA POLOTOVARY

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Každý z nás má v oblasti výživy a športu veľa otázok, odpoveď na jednu z nich si môžete prečítať tu.

OTÁZKA: Často sa stretávam s doporučením, že v rámci zdravej stravy je dobré obmedziť konzumáciu tzv. "upravovaných" či "spracovaných" potravín. Čo tým má autor vlastne na mysli?

ODPOVEĎ: Väčšina trvanlivých potravín má takú dlhú životnosť, pretože boli určitým spôsobom spracované. Ide predovšetkým o sušienky, pečivo, cestoviny. V rámci dodržiavania zásad zdravej výživy by bolo samozrejme vhodné konzumovať čo najviac potravín v ich prirodzenom stave.
Čo sa týka spôsobu spracovania, ide hlavne o konzervovanie,mrazenie, dehydratáciu, mletie či varenie. Je dobré si uvedomiť, že úpravu produktu, ktorú uskutočníte doma, nie je potrebné považovať za porovnateľnú. Zväčša si doma upravená strava zachová väčšiu výživovú hodnotu, než tá, ktorá bola upravená v potravinárskej továni.

Evidentne teda nie je nad domácu strvu. Snažte sa kupovať čersté ingrediencie a variť si doma. Zvládete to i bez konzervantov, aditív a ďalších nie zrovna vhodných látok, ktorým sa pri kupovaní polotovarov a spracovaných potravinárskych produkotov obvykle nevyhnete.

Čo sa týka pečiva, kupujte celozrnné výrobky a vyhýbajte sa bielej múke.

Zdroj: FITNESS 6/2010

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

814 zhliadnutí
Naposledy zmenené 08. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Budeme vás zásobovať tipmi na recepty, tréningami a novinkami zo sveta fitness, wellness, health & beauty.

Kontakty

Telefón: +421 917 611 700

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Pridajte sa k nám