Rady a cviky

OTÁZKY A ODPOVEDE: CHUDNUTIE vs. SPAĽOVANIE TUKOV

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zaujímavá otázka týkajúca sa cvičenia. Fitness poradňa pre vás:)

OTÁZKA: Aký je rozdiel medzi chudnutím a spaľovaním tukov? Z odborných článkov som pochopila, že ide o dve rôzne veci. Najprv som si myslela, že keď chudnem, tak automaticky odbúravam tuky.

ODPOVEĎ: Za prvé je dobré si uvedomiť, že  váha je len číslo, ktoré určuje koľko vážite. Nie je určené, či je vaša váha tvorená prevažne svalovou hmotou alebo ide vo veľkej miere o tukové rezervy. Keď začnete posilňovať obvykle príde k nárastu svalovej hmoty. A  toho dôvodu, že svaly majú vyššiu hustotu než tuk, kľudne sa môže staťm že v prvotných štádiách sa vaša váha zvýši aj keď vy očakávate jej pokles. Tým sa ale nenechajte stresovať. Snaha o spevnenie postavy by mala byť nárastom svalovej hmoty za súčasného odbúravania tukov, mení sa teda pomer tukových a svalových tkanív.

Pod pojmom chudnutie si väčšina ľudí predstavuje pokles váhy. Nikto ale bližšie nerieši, či je úbytok hmotnosti vo forme zadržiavanej vody, tukových či svalových tkanív. Spaľovanie tukov je jednoznačné využitie tukov vo forme energie, teda odbúravanie tukových rezerv.

Môžete teda "chudnúť" bez toho, aby ste tým výrazne zlepšili vzhľad vašej postavy. A môžete "spaľovať tuky" bez toho, aby ste znížili svoju váhu a pri tom budete vyzerať výrazne lepšie (odbúravané tuky su nahradené svalovou hmotou). Je to však tak trošku hra so slovami. V praxi by ste mali posilňovaním budovať a spevňovať svaly, pomocou aerobnéo tréningu a vhodnej stravy podporiť úbytok tukových rezerv. Na konci takejto cesty vás nepochybne čaká vaša vysnená postava.

Zdroj: FITNESS 3/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

1315 zhliadnutí
Naposledy zmenené 09. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY