Rady a cviky

Zadržiavanie vody v tele - prečo k nemu dochádza a ako sa mu vyhnúť?

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Čo nám spôsobuje určité problémy a ako im môžno predchádzať...

OTÁZKA: Zadržiavanie vody v tele - prečo k nemu dochádza a ako sa mu vyhnúť?

ODPOVEĎ: Zadržiavanie vody v organizme má viacero príčin. V prípade, že zadržiavanie vody je súčasťou predmenštruačného syndrómu, na svedomí ho má progesterón. Naše telo sa premení na "hubku na riad". Znížená hladina hormónu progesterónu spolu s ďalšími hormónmi podieľajúcimi sa na hospodárení organizmu s vodou a minerálmi a zvýšená hladina estrogénu spôsobia, že tkanivá dostanú príkaz na nasatie vody v tele, a tak sa hromadí nadmerné množstvo vody v organizme. Iný prípad je nedostatočná činnosť obličiek, ktoré nezabezpečia odstraňovanie nadmerného množstva soli z organizmu močom, ale dochádza k ukladaniu minerálov a solí a opätovnému zadržiavaniu vody. Zadržiavanie vody v organizme si však dokážeme spôsobiť aj sami nevhodným stravovaním. Minerál sodík je spolu s tekutinami zadržiavaný pri nadmernej produkcii inzulínu. Preto, ak si dáte na večeru jedlo s vyšším obsahom cukrov, dôjde k zvýšeniu cukru v krvi a zároveň k zvýšeniu produkcii inzulínu a ráno sa objavia známe opuchy, a na váhe máte zrazu o kilogram viac. Vyhýbajte sa aj nadmernej konzumácii sodíka (napríklad obmedzte solenie), ktorý tiež spôsobuje zadržiavanie vody a radšej konzumujte na draslí bohaté ovocie a zeleninu. Keď prijímate málo draslíka, dochádza takisto k zadržiavaniu vody. Ak si myslíte, že zníženie pitnéo režimu váš problém so zadržiavaním vody odstráni, mýlite sa. Práve voda pomáha odstraňovať z organizmu nepotrebné a toxické látky a je zabezpečená výmena "starej" vody za "novú". Predstavte si, že by ste do umývačky riadu  liali len vodu a žiadny preplachovací systém by nebol zabezpečený. Nová voda by síce po troške pritekala, ale odtekanie by nefungovalo. Toto sa deje aj v organizme. Treba dodávať dostatočné množstvo tekutín v správnom čase, aby sme "preplachovali" organizmus a aby sme sa vyhli zabudovávaniu vody do tkanív.

 

Zdroj: FIT štýl 11/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

1488 zhliadnutí
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY