STREET DANCE

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Aj keď je tento tanečný štýl na prvý pohľad možno doménou dospievajúcej mládeže, nie je ničím výnimočným, keď sa do neho zamilujú aj ľudia, ktorí majú dávno po dvadsiatke alebo tridsiatke. Street dance alebo pouličný tanec v sebe zahŕňa niekoľko tanečných štýlov, obsahuje prvky akrobacie, oplýva dynamikou, slobodou pohybu a nedrží sa prísnych pravidiel choreografie. Street dance je freestylová záležitosť, nemožno ho zaškatulkovať do riadených pohybov a presných krokov, je to predovšetkým o zábave, rytme, a v neposlednom rade aj o zhadzovaní prebytočných kilogramov.

Nášmu telu a kondícii skutočne lahodí.

Tanec je pohyb, pri ktorom dochádza k spevneniu svalov a zákonite k tvarovaniu postavy. Dokonca aj váš mozog vám bude vďačný, pretože pri akomkoľvek druhu tanca si cvičíte koordináciu a odbúravate stres veľmi prorodzeným spôsobom.

Street dance a všetky jeho štýly sa vyznačujú veľmi energickým pohybom. Takmer všetky pohyby sa vykonávajú v miernom podrepe a predklone, výpady do strán pôsobia na stehenné svaly. Najviac sa využívajú nohy, chrbtica, ruky a tiež brucho. Ak túžite po pevnom a vypracovanom tele, tento druh tanca vám ho určite zabezpečí. Pri hodine rekreačného tancovania spálite v priemere dvesto až tristo kilokalórií. Je to jedenz najzábavnejších spôsobov chudnutia. Precvičte si vytrvalosť, rýchlosť, zlepšite koordináciu a posilnite srdcovocievny systém. Aby sa skutočne dostavili aj výsledky vášho snaženia, potrebujete sa tancu venovať aspoň. dvakrát týždenne, minimálne 50 minút.

7 BENEFITOV TANCA

1. posilňuje pamäť

2. zlepšuje pružnosť tela

3. odbúrava stres

4. posilňuje srdce

5. znižuje depresiu

6. zlepšuje rovnováhu

7. zvyšuje energiu


Ako vznikol? Tento tanečný štýl vznikol v 70. rokoch dvadsiateo storočia, v chudobných štvrtiach New Yorku, odtiaľ sa postupne rozšíril do celého sveta. Street dance zastrešuje niekoľko tanečných štýlov. Medzi najznámejšie patrí napríklad Hip-hop, Break Dance , R´n´B či Modern Street. Všetky techniky sa vyznačujú dynamickými, často fyzicky náročnými pohybmi. Ich vykonávanie však poskytuje veľa zábavy a radosti z pohybu. Pre mnohých sa stal životným štýlom. Výrazne ovplyvnil vývoj hudby a jej mixovania, módy a tanca.

Čo si vziať na seba?

Street dance je predovšetkým o pohodlnosti a k tomu je prispôsobené aj oblečenie. V podstate tu neexistujú žiadne pravidlá, ktoré by určovali špeciálny druh oblečenia. Tanečníci však uprednostňujú voľnejšie oblečenie, ktoré vás nijakým spôsobom neobmedzuje pri pohybe. Tepláky alebo nohavice voľnejšieho strihu, k tomu tričko, tielko alebo mikina. Asi najdôležitejšou časťou sú tenisky s odpruženou pätou.

Zdroj: FIT štýl 11/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

957 zhliadnutí
Naposledy zmenené 09. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY