Rady a cviky

Otázka a odpoveď: Ako sa mám stravovať, keď pracujem na nočné zmeny?

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Chudnutie, úprava jedálnička na mieru, pitný režim, cvičenie, poradňa.

OTÁZKA: Ako sa mám stravovať, keď pracujem na nočné zmeny?

ODPOVEĎ: Práca na zmeny je vždy náročná pre organizmus a telo si musí zvykať na neprirodzený spôsob života. Regenerácia a relax vo večerných hodinách nie sú teda umožnené. Čo sa týka stravy a pri práci na nočné zmeny, existujú určité obmedzenia, odporúčania a pravidlá. Dôležité je začať kvalitnou večerou bielkovinového charakteru, doplnenou okrem zeleniny aj menšou prílohou sacharidov. Zdrojom bielkovín môžu byť strukoviny, kvalitné chudé mäso, raby, syr a podobne. Ako prílohu môžete použiť napríklad menšiu porciu zemiakov či ryže. Aby ste neboli hlavní a unavení, je potrebné jesť každé cca 3 hodiny niečo ľahšie (napríklad jogurt, kefír - samozrejme, nesladené alebo hustejšiu zeleninovú polievku). Ak máte radi pečivo, pokojne si môžete dať kúsok pečiva s nátierkou a zeleninou, avšak len zo začiatku. Neskôr večer už určite nejedzte prílohy ako ryža a zemiaky, ani chlieb, ovocie či sladkosti. Nazabúdajte na dodržiavanie pitného režimu (vyhýbajte sa sladeným nápojom). Snažte sa nejesť 2 - 3 hodiny pred spaním. Po prebudení sa do cca 1 hodiny najedzte. Je na vás, či zjete jedlo v takom zložení, ako majú raňajky alebo ako má obed. Podstatné je, aby v ňom boli opäť zastúpené kvalitné bielkoviny, sacharidy a zelenina.

 

Zdroj: FIT štýl 12/2014 - 1/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

1185 zhliadnutí
Naposledy zmenené 09. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY