SPIRALS

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Spirals učaruje najmä tým, ktorí chcú prostredníctvom pohybovej aktivity získať ladné krivky, zbaviť sa bolesti chrbtice, nesprávneho držania tela, svalovej dysbalancie a dopracovať sa k vnútornej harmónii. Avšak od pohybove aktivity zároveň očakáva aj viac dynamiky, ako ponúkajú tradičné body and mind programy.

Ide o cvičenie, ktoré kombinuje to najlepšie z body and mind kategórie a zároveň prináša viac hravosti i radosti z pohybu prostredníctvom tanečných choreografií a motivačnej hudby. Jednoducho spája príjemné s užitočným.

Spirals je body and mind cvičenie, v ktorom sa kombinujú prvky klasického tanca, dynamického strečingu, Pilatesu, jogy a tajči. Lekcia trvá 50 - 60 minút a skladá sa z 10 častí, ktoré sú ľahko zvládnuteľné. Počas cvičenia si môžete vychutnávať napríklad rytmy latinsko - americkej hudby, reggae, rocku, nechýbajú ani hity od Madonny či Georga Michaela.

V porovnaní s jogou či Pilatesom je spirals viac o hravosti, kreativite, prirodzenosti, ale aj o nenásilnosti a plynulosti pohybu,  ktoré sa naplno prejavujú vo výbere hudby a v tvorbe tanečných choreografií. Na tomto si dali autori spiralsu (Michael King a Veronica Ponieman) naozaj záležať. Zároveň ponechali samotným inštruktorom tohto cvičenia značnú dávku slobody, aby mohli do vlastných lekcií dať aj niečo zo seba, teda použiť vlastnú tvorivosť.

Ako to vyzerá priamo na hodine spiralsu? Základ tvoria hudobné skladby, ktoré netrvajú dlhšie ako 4 - 5 minút. Každá z nich sa sústreďuje na precvičenie konkrétnej skupiny svalov. Keďže spirals využíva aj jogové pozície, cviky dynamického strečingu a prvky Pilatesu, je vhodné vysvetli%t aj ich správne prevedenie. Napríklad pri Pilatese je nevyhnutné zoznámiť sa s jeho základnými princípmi, medzi, ktoré patria napríklad správne dýchanie, kontrola pohybu, precíznosť, centrum tela atď. Ak ich človek pozná a ovláda, lepšie a ľahšie vykonáva jednotlivé spirals pohyby a prepojí ich s hudbou.

POZITÍVA SPIRALS:

- pomáha vytvarovať problematické telesné partie,

- zameriava sa na posilnenie všetkých svalových skupín, vrátane hlbokých svalov tela,

- odstraňuje nesprávne držanie tela a svalovú nerovnováhu (oslabené alebo preťažené svaly, ktoré spôsobujú nepríjemnú bolesť),

- zlepšuje flexibilitu, stabilitu a koordináciu,

- pozitívne ovplyvňuje psychické rozpoloženie: pomáha lepšie zvládať stres a dodáva energiu,

- prináša úľavu od bolesti chrbtice,

- prináša príležitosť lepiš porozumieť vlastnému telu. 

Spirals je aj pre vás: Zvládne ho športový nováčik i ten, ktorý má s rozličnými cvičeniami bohaté skúsenosti. Človek sa postupne s prvkami spirals zoznamuje a pomaly sa pridávajú nové a nové. Tanečné choreografie nie sú zložité a ľahko sa ich naučí naozaj každý.

Zdroj: FIT štýl 12/2014 - 1/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

1185 zhliadnutí
Naposledy zmenené 09. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY