Rady a cviky

Predtým, než začnete...

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Chudnutie je beh na dlhé trate. Zmeniť stravovacie návyky tak, aby sa nedostavil jojo efekt, je celoživotný proces. Na tejto ceste strácame kilá, ale niekedy aj nervy ako to nevzdať. Ale dá sa to. Príbeh Kristíny, ktorej sa podarilo schudnúť 30 kg. Ak by sa mohla vrátiť späť na začiatok cesty, počas ktorej schudla 30 kíl, toto sú rady, ktoré by si dala.

Treba začať s plánovaním - chudnutie nie je o super kozmickej moci silnej vôle, ale o ochote investovať čas. Čas na zistenie informácií o potravinách a plánovanie jedálnička vopred na najbližšie dni. Nič nepokazí chudnutie tak, ako nemať nič nakúpené, nič, čo budem jesť naplánované, a na poslednú chvíľu vbehnúť do potravín a natlačiť sa tým, čo oko dá. Moja váha sa začala meniť až vtedy, keď som si začala dopredu plánovať, čo budem ktorý deň jesť a vopred som mala nakúpené. Často sa mi nechcelo, hľadala som tisíc výhovoriek, prečo nemám čas. Potom som ale pochopila, že magický zázrak chudnutia sa deje práve vo chvíli, keď plánujem jedálničky, alebo idem do potravín s vopred napísaným zoznamom. Namiesto výhovorky, že na to nemám čas, alebo sa mi jednoducho nechce, som získala niečo oveľa cennejšie. Pocit šťastia pri pohľade, ako rapídne klesá ručička na váhe.

Milovať svoje telo napriek tomu, že vyzerá nedokonalo - chudnutie je o milovaní svojho tela dnes. Aj napriek tomu, že vyzerá nedokonalo a chcem ho vziať na cestu chudnutia, aby malo zdravú hmotnosť. Dnes ho chcem ľôbiť. Dnes chcem byť vďačná ako v ňom všetko funguje. Dnes sa chcem tešiť, že som dravá a môžem chodiť, vidieť, počuť.Odhliadnuc od čísla na váhe, dnes chcem byť v krásnej spodnej bielizni, ktorá mi formuje postavu. Dnes mi pomôže, ak budem mať na sebe krásne šaty, ktoré sú moja súčasná veľkosť a cítim sa v nich pohodlne. Radšej si kúpim veľkosť 48, ako sa mám tlačiť vo veľkosti  44, ktorá mi vykresľuje na tele dokonalú republiku mneumatík Michelin. Dnes chcem mať vyfúkané vlasy a úsmev na tvári. Dnes sa chcem cítiť ako krásna žena, napriek tomu, že zatiaľ je moja váha v kategórii XXL modeliek. Iba láska k sebe samej mi dá silu na trvalú zmenu váhy.

Moja skutočná hodnota nemá nič spoločné s ručičkou na váhe - chudnutie je o tom, že moja skutočná hodnota nemá nič spoločné s ručičkou na váhe. Moja hodnota je v tom aká som v hĺbke môjho srdca. Aká som jedinečná osoba, ako komunikujem a čím druhých obohacujem. To, ako sa usmievam, ako druhých počúvam. Ľudia, ktorí sa dotkli môjho srdca nie sú tí, ktorí vážili menej ako 55 kg. Sú to tí, ktorí ma rozosmiali, potešili a povzbudili. A takou milujúcou osobou chcem byť aj ja. A keď raz budem rekapitulovať svoj život, pochybujem, že štatistika mojej telesnej váhy ma bude trápiť. Chcem raz spomínať na to, aké skvelé chvíle som prežila s najbližšími, koľko dobrodružstva som zažila a na čom všetkom som sa smiala.

Mieru úspechu budem merať podľa vynaloženého úsilia - miera úspechu v chudnutí sa dá merať dvomi spôsobmi. Buď budem totálne fixovaná na finálny výsledok a zakaždým, keď sa mi nepodarí vidieť na váha vysnívané číslo, zostanem frustrovaná z toho, aká som neschopná, alebo budem mieru svojho úspechu merať podľa vynaloženého úsilia, čo som dnes pre chudnutie urobila. Mala som vopred napísaný jedálniček? Mala som vopred nakúpené potraviny? Dala som si dnes prechádzku? To sa mi ukázalo ako jediná možná cesta vpred.

... z cesty hľadania sa nevrátim. Chudnutie je o hľadaní riešenia, ako mám schudnúť, kým ho nenájdem. Každému sedí niečo iné. Každý človek je jedinečný, máme taktiež rôzne stravovacie preferencie, že naozaj neexistuje jediná cesta ako schudnúť. To jediné, čo ale potrebujem, aby som naozaj schudla, je neprestať hľadať riešenie.

PS: A chudnutie je aj o tom, že sladkosti a slané pochutiny z môjho života neodchádzajú, iba sa mení ich kvalita a veľkosť porcií...

 

Zdroj: FIT štýl 12/2013 - 1/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

1293 zhliadnutí
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY