Rady a cviky

Virtuálny tréning

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Najlepšie aplikácie - ak sa potrebujete dostať do pohody, zamerajte sa nielen na jedálniček a pohyb, ale aj na spánok a relaxáciu.

Skvelým pomocníkom vám bude chytrý telefón a jeho aplikácie. Ponuka mobilných aplikácii je pestrá.
 
Ešte pred pár rokmi sme na ceste za dokonalým telom a úžasnou postavou používali kalkulačku a papierový zápisník. Spočítali sme si BMI, zapisovali sme si každý deň, čo zjeme a tréner vo fitku alebo dietológ nám naordinoval plán, ktorého sa máme držať. Aj dnes môžete využiť rady odborníka, zvlášť pokiaľ potrebujete schudnúť naozaj veľa. Pokiaľ ale túžite vyrysovať krivky a premýšlate o zdravom životnom štýl, nie je nič jednoduchšie, než vsadiť na moderné technológie a zostaviť si tzv. virtuálny tréning.
 
Ako na to? Využite inteligentné aplikácie v moderných telefónoch, ktoré vám dajú pozor na jedálniček, počet spálených kalórií, zostavia vám tréning a zaistia kvalitný odpočinok, relaxáciu a spánok. Vybrať si môžete z tých najlepších, ktoré boli za vás otestované. Taktiež si môžete domov poriadiť virtuálneho trénera, ktorý pre vás bude mať vždy pripravený tréning a opraví chyby pri cvičení. Tak poďme na to :)
 
Premeňte svoj mobil na partnera pri cvičení, ktorý vám vďaka aplikáciám vyberie motivačnú hudbu, naplánuje tréning a zmeria tep a počet krokov.
 
Jedlom to začína:
 
LOSE IT! pre iPhone a Android - Jedna z najprepracovanejších aplikácií sa volá Lose it!, ktorá si dáva za cieľ zredukovať vašu váhu. Aplikácia má 4 hlavné položky, počíta kalórie a nutričné hodnoty, ktoré sú rozdelené na proteíny, sacharidy a tuky. Nechýba ani meranie krokov a rôzne výzvy ako aktívne minúty - myslí sa tým akákoľvek aerobná činnosť, čo môžu byť dve hodinky intenzívnej chôdze každý deň. V aplikácii si môžete pridať priateľov a skrz vzájomnú súťaživosť tak dosiahnete lepšie výsledky.
 
KALORICKÉ TABUĽKY pre iPhone a Android - Táto aplikácia je na tom oveľa lepšie, je v češtine a bezpečne pozná väčšinu potravín, ktoré si prinesiete z obchodu. Skenovaním etikiet tak ušetríte množstvo času. Pokiaľ sa rozhodnete chudnúť aplikácia vám rozumne navrhne, koľko kalórií by ste mali za deň prijať . Okrem jedla sa tu stretnete aj váhou, pitným režimom a prekonávaním svojich cielov.
 
MY DIET COACH pre iPhone a Android - Táto aplikácia bude pre vás trénerom, so zameraním na zníženie hmotnosti si hneď pri prvom spustení nastavíte, koľko kilogramov chcete schudnúť  a pripojíte poznámku, čo vás k tomu vedie. Od tej doby vám začnú chodiť upomienk, že sa máte napiť vody, zjesť nejakú zeleninu, odvážiť sa alebo si zacvičiť. Ďalšou motiváciou sú výzvy, ktoré sú naozaj veľmi zaujímavé.
 
MENÍČKA pre iPhone a Android - Veľmi účelne plní svoju funkciu, pretože vám vyhľadá reštaurácie v okolí a prehľadne vypíše aké kde majú menu., výberom konkrétneho mesta alebo z vášho zoznamu obľúbených reštaurácií.
 
Najlepším spaľovačom tukov je pohyb:
NIKE + RUNNING pre iPhone a Android - Jej vhľad pôsobí veľmi jednoducho, hneď po spustení sa zobrazí celkový počet ubehnutých kilometrov, priemerná rýchlosť akou beháte a množstvo uskutočnených výbehov. Kto pri behaní používa sluchátka, je jednoduché si tu spustiť svoj obľúbený playlist.
 
SPORT TRACKER pre iPhone, Android a Windows Phone - Nezameriava sa len na beh, ale monituruje všetky aktivity. V ponuke je 28 rôznych športov. Pokiaľ ste si kúpili merač tepu alebo tachometer disponujúci bluetooth technológiou, ľahko ho s aplikáciou prepojíte.
 
RUNTASTIC PEDOMETER pre iPhone a Android - Viete, že by ste za deň mali prejsť aspoň 10 000 krokov? Spočítať to za vás zvádne váš telefón. Vypočíta aj prejdenú vzdialenosť, rýchlosť a spálené kalórie.
 
RUNTASTIC TRAINING PACK pre iPhone, Android a Windows Phone - Tento balíček 4 aplikácií zahŕňa Runtastic Push - Ups (kliky), Runtastic Sit - Ups (sady ľahy), Runtastic Squats (drepy) a Runtastic Pull - Ups (príťahy). Ide o aplikáciu zaoberajúcu sa cvikmi ku ktorým vám stačí len váha vášho tela. Aby program vedel, že nepodvádzate, musíte si dať mobil pod seba a on pomocou osvetlovacieho čidla spozná, že ste sa priblížili takmer k nemu a vyhodnotí to ako jeden klik.
 
MUSCLE 2 - pre iPhone, Android a Windows Phone - Vývojárske štúdio 3D4MEDIAL láka k posilňovaniu odorne. Základom je 3D model človeka bez kože, ktorého si môžete otáčať. Presne vidíte, ktorý sval sa kde nachádza a odkiaľ kam vedie. Po kliknutí na vybraný sval sa vám zobrazí ponuka cvikov, ktorými je možné sval posilovať. Máte vždy na výber veľké množstvo cvikov. Jednou z položiek je aj naťahovanie sa pred a po cvičení. Pokiaľ sa rozhodnete pre konkrétny cvik, ďalším kliknutím na neho sa ukáže animácia, ako cvik vykonávať s taktiež je tu komentár, k čomu je dobrý a ako ho správne cvičiť.
 
GYM RADIO - pre iPhone, Android a Windows Phone - Obsahuje najlepšiu motivačnú hudbu pre každý fyzicky náročný tréning. Na výber máte z 3 žánrov. Cardio sa vás snaží rozpohybovať a udržať v pohybe, Gym je ideálny do posilňovne a Hardcore je tvrdá hudba pre tvrdý tréning. Každý deň je databáza obohatená o nové pesničky, takže sa vám hudba len tak neopočúva.
 
 
Občas je nutné sa zastaviť a relaxovať
FOOT MASSAGE MAP pre iPhone - Táto aplikácia vám ukáže, kde sa nachádzajú body potrebné k reflexnej masáži.
 
JÓGA NA CHUDNUTIE pre Android - Na tvorbe aplikácie sa podielali profesionáli, ktorý sa snažili postupnosť cvikov nastaviť presne pre znižovanie váhy. Aby ste cvik vykonávali správne, je názorne prevedený a popísaný. Potom sa spustí časovač pre vydržanie určitej doby v polohe.
 
INSTANT HEART RATE pre iPhone, Android a Windows Phone - Pomocou tejto aplikácie si viete odmerať tep pomocou telefónu. V medicíne sa táto metóda využíva už veľmi dlho a je veľmi presná.
 
 
Zdroj: Diéta 1/2015
 
1432 zhliadnutí
Naposledy zmenené 16. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY