Rady a cviky

Otázky a odpovede: Najvhodnejší tréning.

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Vhodné odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú.

Otázka
Chcela by som mať väčšiu silu a celkovo spevniť svaly, len neviem, či je k tomu lepšie cvičiť v jednom tréningu celé telo alebo si radšej jednotlivé partie rozdeliť.

Odpoveď
Nedá sa povedať, že by existoval nejaký "najlepší" spôsob tréningu, veľa záleží na tom, aké sú vaše ciele a koľko času je jeho naplneniu potrebné venovať. Pokiaľ ste veľmi zamestnaná a do posilňovne sa nedostanete príliš často, potom je lepšie precvičiť v jednom tréningu celé telo. V takom prípade využijete predovšetkým základné cviky, ktoré môžete cvičiť v tzv. kruhovom tréningu a rýchlejšom tempe, čím si súčasne zaistíte aj aerobný efekt cvičenia. V prípade, ak máte možnosť štyroch tréningov týždenne, skúste cvičiť zvlášť hornú a zvlášť dolnú polovicu tela, prípadne tréning rozdelte na tiažový a tlakový, ak sa chcete súčasne zamerať na symetriu. Aj tak je možné cvičiť formou kruhového tréningu, aby zostala zachovaná kardiovaskulárna zložka. Ak máte dostatok času, potom kľudne odcvičte posilovací tréning v bežnom tempe a nie kruhovo, aerobnú aktivitu zaraďte až po jeho ukončení.

Pokiaľ sa vám ponúka možnosť šiestich tréningov za týždeň, potom môžete svalové partie rozdeliť a cvičiť  zvlášť jednotlivé skupiny (nohy, hrudník, chrbát, tricepsy, bicepsy, ramená a pod.). To vám umožní zamerať sa na dané partie veľmi intenzívne a individuálne V takom tréningu je potom priestor pre klasické série ako aj pre drop série, negatívne opakovania a iné techniky určené skôr skúseným športovcom. Ale ani tu by nemala chýbať aerobná časť, ktorá zaistí zdravie kardiovaskulárneho systému a súčasne efektívne odbúravanie tukov.

Skladbu tréningu teda musíme predovšetkým prispôsobiť svojmu životnému štýlu a možnostiam, ktoré sa vám ponúkajú. Súčasne je dôležité cvičenie pravideľne obmieňať, pretože sa tým vyhnete stagnácii a zaistíte si dlhodobé dosiahnutie kvalitných výsledkov.

Zdroj: FITNESS 3/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

      

 

 

 

 

 

 

1680 zhliadnutí
Naposledy zmenené 11. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY