Rady a cviky

PO SCHODOCH K ÚSPECHU

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Urýchlite spaľovanie kalórií pomocou ultra účinného tréningu na schodoch.

Chcete vedieť tajomstvo? Máte doma aerobnú pomôcku, ktorú môžete použiť teraz hneď a spáliť vďaka nej až 800 kcal. Nápoveda: nie je to stacionárny bicykel na ktorý si väčšinou len odkladáte oblečenie. Sú to vaše schody.

Schody sú často prehliadaným, ale pritom neuveriteľne efektívnym pomocníkom prakticky  v akomkoľvek tréningu. Pomôžu spevniť svalstvo trupu zapojujú dolné končatiny - tzn. predovšetkým hamstringy a zado, tak ako žiadna iná aktivita. Vzhľadom k tomu, že musíte využiť veľké svalové partie k tomu, abyste posunuli váhu svojho tela hore proti gravitácii, spálite tak veľa kalórií, pričom účinne tvarujte všetky pracujúce svaly.

Na shodoch zvládnete zábavný a intenzívny tréning dolnej polovice tela i trupu, ktorý bude súčasne výzvou pre vašu koordináciu. Po desiatich až pätnástich minútach zahrievacej fáze kombinujúcej ľahkú aerobnú aktivitu s dynamickým strečingom, by ste mali zvládnuť tri cykly v celkovej dĺžke trvania okolo 25 minút. Cvičte v rýchlom tempe, snažte sa sa vynaložiť maximálnu rýchlosť smerom nahor, pokým pri zostupe dole budete mať chvíľku na vydýchanie.

Postupným zlepšovaním samy uvidíte, že vás cvičenie bude baviť viac a viac. Tréning zakončite desiatimi - pätnástimi minútami strečingom. Zasa ste o krôčik bližšie k naplneniu svojho sna o skvelej postave :)

Zaujímavý informácia: na základe nedávnej štúdie bolo zistené, že keď beriete schody po dvoch maximalizujete tak kalorický výdaj a súčasne podporíte prácu svalov.

 

Zdroj: Fitness  7-8/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

1285 zhliadnutí
Naposledy zmenené 18. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY