Rady a cviky

Naturálna kulturistika & Fitness

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V sobotu 13.5.2017 sa konal druhý ročník sútaže v naturálnej kulturistike a fitness Media Rent Natural Cup.

Keďže som sa dva roky dozadu zúčastnila sútaže ako pretekárka viem konečne porovnať aké je to z pohľadu diváka, trénera a súťažiaceho. Sútaže sa z nášho klubu ŠHM Fitness Malacky zúčastnili Daniel Nemec, Veronika Longauer a Matúš Mercell. Musím ale aj spomenúť dievčatá Danielu Krejčovú a Máriu Orbanovú, ktoré či už v Malackách trénovali alebo dochádzali na pózing.

Rada by som sa aj ja vyjadrila k celej súťaži. Organizácia sútaže bola z môjho pohľadu na dobrej úrovni. Keďže sa súťaž odohrávala v Istropolise v Bratislave tak priestory pre súťažiacich a trénerov boli vzhľadom na ostatné sútaže, ktoré sme kedy absolvovali, luxusné. V každej šatni, v hale aj priamo na pódiu sa nachádzali obrazovky, takže sme mohli z rôznych priestorov sútaže sledovať čo sa deje momentálne na pódiu. V hale na nachádzalo pár stánkov, kde sa dalo kúpiť športové oblečenie, športové potreby a pod.

Ceny pre pretekárov boli uspokojivé, páči sa mi hlavne že si organizátori dali záležať a pripravili naozaj pekné medaily a poháre pre súťažiacich (je to predsa pamiatka na celý život). Priebeh sútaže išiel podľa harmonogramu, jediné nedostatky vidím v dĺžke čakania na súťažný nástrek. Samozrejme rozumiem, že robili čo mohli ale pre súťažiacich, ktorí celý deň nepili to bolo veľmi namáhavé a únavné. Nehovoriac o tom, že po nástreku už nemali čas si ani oddýchnuť a hneď museli ísť na pódium. Tak isto čo sa týka pódia, veľa pretekárov sa sťažovalo na silné osvetlenie a vďaka moderátorke, ktorá nechala každého pretekára cca 20 sekúnd v jednej póze, z nich stekala farba a nevyzeralo to naozaj dobre.

Súťaž sme si napriek malým drobnostiam naozaj užili hlavne vďaka priateľom a rodine, ktorí našich pretekárov prišli podporiť.

Veronika Longauer obsadila vo finále 3.miesto v kategórii šport model nad 35 rokov a 2.miesto v kategórii sport model nad 165cm, v tej istej kategórii obsadila Mária Orbanová 5. miesto. Daniela Krejčová obsadila 1.miesto v kategórii zmiešané pary , 3.miesto v kategórií šport model do 165cm. Matúš Mercell obsadil 2. miesto v kategórii juniori nad 176cm a 4.miesto v kategórii mužov nad 175cm. Daniel Nemec súťažil v kategórii mužov do 175cm a do finále sa bohužiaľ nedostal, v kategórií mal 15 perfektne pripravených kulturistov, nakoniec skončil na 11.mieste.

 

Mária Orbanová:
„Je to moja prvá sezóna a skúsenosť. Všetko bolo teda nové ale okamžite sa mi to zapáčilo. Pódiové chvíle a možno aj nejaké to uznanie divákov v hľadisku. Je neopísateľne dobrý pocit keď je na teba rodina, tréner a priatelia hrdí a podporujú ťa. Ešte vždy mám rezervy v šperkovaní formy a mám sa takisto kam posúvať ale začínam si už zvykať aj na svetlá reflektorov.

Chcela by som sa poďakovať svojmu trénerovi Davidovi Sokovi, dievčatám Danielke, Barborke a Veronike za pomoc pri pózingu a rodine a priateľom za podporu."

Spalovna tukov Maria Orbanova

 

Matúš Mercell:
Dňa 13.05.2017 sa konala súťaž v naturálnej kulturistike, Natural Cup v Bratislave, ktorej som bol i ja účastný. Na miesto konania sme dorazili ráno o 07:23. Po odmeraní, odvážení, registrácii a nástreku súťažnou farbou Pro Tan, ma delilo od nástupu na pódium len zopár minút. Bojoval som v dvoch vekových kategóriach. V junioroch i mužoch. Celý deň prebehol veľmi rýchlo. Bol to neustály kolobeh.

Opravovanie nástreku, nanesenie lesku, cukrovanie, pumpovanie pred nástupom na stage... Času na oddych veľa nebolo. Bola to fuška. Na druhej strane to bol neskutočný zážitok, skúsenosť. Organizácia bola na vysokej úrovni, súťažiaci priateľskí, diváci aktívni. Pri pózovaní nám dali riadne zabrať... Aspoň si môžem s kľudným srdcom v diári na sobotu zaškrknúť kardio. V každom prípade som si ujasnil, kde mám slabiny, viem čo je potrebné viac pilovať, viem v čom je nutné pridať. Konečný výsledok ma samozrejme veľmi potešil. V junioroch sa mi podarilo získať 2. miesto a v mužoch 4. Som vďačný, že som mal možnosť opäť sa postaviť na pódium. Obrovská vďaka patrí hlavne rodičom, super trénerovi Jánovi Chromíkovi, sparingovi Jaroslavovi Škodovi a priateľom ktorí pri mne stáli. Všetkej podpory, pomoci, rád, povzbudivých slov a motivácie čo sa mi dennodenne dostáva si hlboko cením. Neviem sa už dočkať na ďalšiu sobotu, kedy si to všetko znova všetko zopakujeme vo Viničnom. Ešte raz, ĎAKUJEM!

Spalovna tukov Matus Mercell

 

Daniel Nemec:
Svoju súťažnú premiéru som absolvoval práve na sútaži Media Rent Natural Cup, ktorá sa konala v sobotu. Bohužial sa mi nepodarilo dostať sa do finále, no súťaž sme si naozaj užili :) Forma vôbec nedopadla podľa mojich predstáv (svaly sa mi vôbec nedarilo napumpovať a takisto sa mi nedarilo dobre odvodniť), ale sklamaný nie som. Je to moja premiéra a je naozaj ťažké na prvýkrát trafiť formu, podstatné je poučiť sa zo svojich chýb a snažiť sa ich napraviť! O nič nejde, je to len zábava, to najdôležitejšie v živote je pre mňa moja rodina a priatelia, ktorým sa chcem poďakovať za podporu počas celej prípravy a sútaže.

Spalovna tukov Daniel Nemec

 

Veronika Longauer:
„Dojmy zo suťaže mám výborné, užila som si to a prekvapila ma vysoká učasť pretekárov aj divakov. ...ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali a podporovali ma“.

Spalovna tukov Veronika Longauer

 

Daniela Krejčová:
Na tuto pohárovku jsem se velice těšila, jelikož vloni to byla moje vůbec první soutěž - taková ta srdcová záležitost. Snažila jsem se připravit na 200 % a šla jsem bojovat s tím, že musím přinejmenším obhájit loňské bronzové umístění. Což se mi povedlo. Obrovská výzva byla pro mě soutěžit v kategorii smíšených párů, kde jsme s Frantou Hofmanem vybojovali první místo - a tímto mu děkuji za to, že mi věřil, že to zvládnu.

Spalovna tukov Daniela Krejcova

 

Pre Spaľovňu Tukov
Vaša Barbora Šišuláková


 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

1343 zhliadnutí
Naposledy zmenené 16. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY