Rozhovory

ROZHOVORY 03. február 2017

Úžasné štýlové bistro v centre Malaciek

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Šikovný kuchár, majiteľ i fanúšik zdravého životného štýlu v jednom. Zlaté ruky a varenie zo srdca - Martin Juhás.

 

Čo ťa motivovalo prerobiť svoju úspešnú kaviareň na bistro? Ako vznikla táto myšlienka? Všetko to začalo zmenou môjho životného štýlu->viacej pohybu->úprava stravy, čo eliminovalo a pomohlo vyliečiť zdravotné problémy. Videl som na sebe, ako pozitívne vplývajú stravovacie zmeny na môj organizmus a bolo mi to jasné. Už nie ,,len" káva pre klientov, ale aj poriadnu zdravú stravu, ktorá je pre telo nevyhnutná. Mali by sme sa starať o telo najmä z vnútra a potom sa nemusíme starať o vonkajšok :-)

 

Čo je hlavným cieľom tvojho úžasného bistra? Ponúkať klientom čo najkvalitnejšiu, rôznorodú a pestrú stravu, často v bio kvalite, v rámci možností. Naučiť jesť ľudí kvalitné polievky.

 

V čom je iné a špeciálne ako ostatné bistrá?

1.Tým, že menu je zostavované na princípe 5 elementov. Každý element( drevo, oheň, zem, kov, voda) vplýva na určitý orgán v ľudskom tele a podporuje jeho činnosť. Navzájom sa strava jedného dňa dopĺňa so stravou dňa následujúceho a tak to ide celý týždeň.

2.Tým, že sa dajú priamo v bistre zakúpiť vynikajúce a zdravé koreniny, ktoré skvelo chutia, voňajú i majú skutočnú farbu. Žiadna chémia či umelé prísady. Treba prísť a vyskúšať :-). Radi vám poskytneme informácie.

 

Recepty si zostavuješ sám alebo čerpáš od iných? Základné návrhy receptov čerpám z rôznych zdrojov, no finálna verzia jedla je vždy modifikovaná niečim mojim špeciálnym. Do každého jedla vkladám kus svojho nápadu, inšpirácie a radosti.

 

Ku ktorej svetovej kuchyni sa najbližšie približuje chuť tvojich jedál? Chuťou mojich jedál sa snažím prinavrátiť k našej tradičnej kuchyni z dávnych čias. Kedy základ denného stravovania tvorili najmä kaše a polievky.

 

Stravujem sa v tvojom bistre a zatiaľ som zjedla každé jedno jedlo (dokonca po xy rokoch i dusené zelené fazuľky, tak to nechápem :D) a ani mi neprišlo, že som už dlho nejedla mäso. Varíš výhradne iba bezmäsité jedlá alebo vieš zákazníkovi modifikovať i mäsovú verziu? Snažím sa, aby klient zistil, že i bezmäsitou stravou sa dá poriadne, chutne a dosýta najesť. Neskôr klienti pochopia, že vlastne každý deň nepotrebujú ,,kus mäsa" na tanieri, na to aby ,,prežili". Občas zaradím do menu i možnosť jedla v mäsovej verzii. Potom je už na klientovi či si vyberie napr. ,,tofu/ kura?. :-)

 

Každý deň varíš podľa elementov, myslíš, že to pomáha tráveniu zákazníkov? Prečo práve podľa elementov? Elementy- varenie podľa nich mi otvorilo oči v mnohých oblastiach od stravy a zdravia cez mnohé ďalšie oblasti. Čím viacej čítam a z literatúry zisťujem, aké úžasné účinky má stravovanie podľa elementov, tým som šťastnejší, že som moje bistro touto cestou vyslal.

 

Kde môžeme nájsť tvoje bistro? Break Bistro & Coffee sa nachádza v centre Malaciek.

Otvorené Po-Pia od 8:00-20:00 hod. a v sobotu od 8:00-14:00 hod. Nedeľa zatvorené.

FB: Break Bistro&Coffee

Kontakt: 0908 843 880

Varíme od pondelka do soboty. Ak si objednáte jedlo telefonicky, máte záruku, že sa vám ujde. Rozvoz nezabezpečujeme. Varíme raňajkové kaše sladké alebo slané do 10:00. Obedy ponúkame od 11:00- do vypredania (cca 14:00). Avšak v bistre nájdete i stálu ponuku koláčov z kvalitných surovín, skvelých nápojov a chutnej kávy počas celého dňa.

 

Varíš tieto vynikajúce zdravé jedlá aj pre väčšie skupiny ľudí? Oslavy, akcie, rauty? Áno varím, už som mal aj tú možnosť, otvorený som všetkým možnostiam. Uvidíme kedy príde ďalšia ponuka. :-)

 

Čo konkrétne si ľudia najviacej pochvaľujú? Najviac si chvália plnohodnotné a rôznorodé nahrádzanie živočíšnych bielkovín, rastlinnými. Taktiež si pochvaľujú veľkosť porcií a ich sýtosť.

 

Ktoré jedlo je v tvojom menu pravidelne? Ľudia si veľmi obľúbili jedlá tempehom. Snažím sa ich chuťové bunky častejšie uspokojiť práve ním. V stálej ponuke je tiež Hummus z opečeným ražným chlebíkom a olivami.

 

Ako najrýchlejšie si mal vypredané denné menu? 11:00-13:00 prvý deň otvorenia bistra myslím. Vtedy ozaj nič nezostalo :-)

 

Chystáš nejaké novinky v tvojom bistre? V budúcnosti debaty, besedy so mnou, najmä o 5 elementoch,strave, ich vplyve na organizmus, čím by som chcel klientom priblížiť podstatu môjho bistra. Teší ma, ak majú ľudia záujem a pýtajú sa. Tu bude práve priestor pre nich. Rád im na všetky otázky odpoviem a pokecám s niekym pri káve, kto bude chcieť vedieť o čom elementy sú.

 

Predávaš v bistre i skvelé koreniny-ta naj je? Nesoldík, červená paprika a kurkuma sú top. Tiež aj mnoho ďalších zaujímavých korenín. Ľudia si pomaly zvykajú na to, že si môžu prísť do bistra nakúpiť aj koreniny. Učia sa zdravo dochucovať svoje jedlá a spoznávajú novinky v jejto oblasti. Radi vždy porozprávame, poradíme a odporučíme tie najlepšie koreniny pre vaše recepty.

 

Je vidieť, že to čo robíš, robíš s láskou. Preto je každé jedno jedlo také chutné a výborné. Teším sa, že máme aj u nás v meste, možnosť kvalitného zdravého stravovania. Držím palce a prajem veľa hladných aj sýtych, spokojných zákazníkov, ktorí verím, že sa radi do bistra vrátia. Ja sa teším už na zajtrajší obed :-) Ďakujem za rozhovor.

Romi, Spaľovňa tukov

 

"Aspoň raz do týždňa bez mäsa? Keď chceš bez mäsa obed, tak sme tu s plnohodnotným jedlom. Nie, syr s hranolkami to nebude :-)"

Martin Juhás

 

 
 

1531 zhliadnutí
Naposledy zmenené 06. december 2018
spalovnatukov.sk

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Viac z tejto kategórie: « Pretože byť fit sa oplatí ☺

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Spaľovňa tukov je program nielen pre ženy, ktoré sa starajú o svoje zdravie a telo. Vieme, že žiadne zázračné pilulky na chudnutie nefungujú.

Kontakty

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

SME TAM KDE AJ VY